Цікаві факти про сир
Сир - це ціла культура і історія. Це настільки древній продукт, що вже ніхто з упевненістю не може сказати, хто і коли його винайшов. У світі існують сотні видів і сортів сиру, від дуже доступних, до нечувано дорогих. Пропонуємо вам підбірку фактів про сир, які змусять вас по-новому поглянути на цей продукт.
1. «Золотий» сир 1000 євро за кг (близько 1100 доларів) - згідно Вікіпедії, стільки коштує найдорожчий сир в світі під назвою «Пуле». Дорожнеча продукту пов'язана з унікальністю його виробництва. Для виготовлення 1 кг пуле необхідно 25 літрів молока ослиць балканської породи. Обов'язкова умова - молоко має бути свіжим.
2. Сир для фігури Користь сиру для організму в період дієт просто безперечна. Існує сирна дієта, розроблена професійними дієтологами. Всім відомо, що сир, це білково-жировий концентрат, а значить в ньому присутні вітаміни і мінерали. За умови неухильного дотримання сирної дієти, яка має на увазі проведення розвантажувальних днів, з вживанням в їжу низькокалорійних сортів сиру, може допомогти людині скинути до 2 кг на місяць.
3. Миші ненавидять сир Всупереч поширеному стереотипу про любов мишей до сиру це зовсім не так. Скоріше навпаки. Гризуни ненавидять сир, так як останній, має різкий запах, який не переносять представники сімейства ссавців.
4. Сир надихає Є легенда, що на написання картини «Постійність пам'яті», легендарного художника Сальвадора Далі, надихнув сир камамбер. Розмірковуючи про смак і природу цього сиру, художник створив шедевр про «плинність» часу.
5. 17 років присвячені сиру Андре Симон, французький сировар, автор трактату «Про Сирну справу», витратив на його написання 17 років !!! В роботі описані особливості виготовлення 839 сортів сиру.
6. Шанований сир По всьому світу, настільки поважають і люблять сир, що присвячують йому не тільки трактати, а й зводять пам'ятники! Монументи улюбленому продукту є в Канаді, Латвії, Швейцарії, Росії.
7. Пам'ятник плавленому сиру На честь 40-річчя плавленому сирку «Дружба», московський завод « Карат »вирішив увічнити цей продукт у вигляді пам'ятника. Виглядає це так: лисиця і ворона ділять сирок «Дружбa» вагою в двісті кілограмів. Варто відзначити те, що пам'ятник вилитий з бронзи, а його розміри складають метр на півтора. Особливо яскраво виглядає сам сирок, який виконаний в різнобарвній класичній упаковці.
8. Сир - борець за здоров'я зубів Американські вчені виявили цікавий факт. Твердий сир, на відміну від інших молочних продуктів, здатний захищати зуби від карієсу. Він нейтралізує кисле середовище в порожнині рота і відновлює тим самим кислотно-лужний баланс.
9. Пристрасть колекціонерів Тіросеміофілія - це колекціювання етикеток від плавлених сирків. Спочатку у цього виду колекціонування не було своєї назви, зате було чітке правило: збирати треба тільки круглі етикетки з фанерних коробочок з-під французького сиру типу «Камамбер». Ну а потім інтерес тіросеміофілістов поширився на упаковки від взагалі всіх плавлених сирків, типу «Янтар», «Дружба» та інше. При цьому, в більшості випадків, сам продукт не представляє для колекціонера ніякого значення.
10. Сир, як спосіб розваги Щороку, в Англії, проходить чемпіонат з катання сиру. Суть змагання: учасники повинні наздогнати і зловити голову сиру, пущену вниз, ведучим заходу. Хто виявиться найшвидшим і спритнішим, той і переміг. Приз - спіймана голова сиру, що вже втратила товарний вигляд.